Оргкомітет Літературно-мистецького фестивалю Toloka-2020, що відбувся 13-23 серпня 2020 року на 6 окремих локаціях в місті Запоріжжі, вважає за необхідне внести ясність у деякі питання про захід, про який соціальними мережами ширяться помилкові чутки.

По-перше, Літературно-мистецький фестиваль Toloka-2020 – не “Запорізька книжкова толока”. Організатором фестивалю Toloka-2020 є запорізька громадська організація “Мейнстрим”. Фестиваль “Запорізька книжкова толока” організовувався іншою юридичною особою.

По-друге, фінансування основних локацій фестивалю Toloka-2020 було здійснено Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID). Органи місцевого самоврядування взяли на себе фінансування однієї з шести локацій фестивалю – бібліотечного майданчику на площі Театральній, та забезпечили підключення до електромереж концертного майданчику на каскаді фонтанів “Райдуга”, дитячої локації на площі Маяковського, щоденне посилене прибирання локацій фестивалю, урн та біотуалетних кабін, нічне освітлення проспекту Маяковського тощо.

Фінансування п’яти локацій (№1: каскад фонтанів “Райдуга” – велика сцена; №2: площа Маяковського – дитячий простір “ДикіДіти”; №3: обласний центр молоді – кінолокація фестивалю; №4: платформа “Дві Башти” – театральна локація; №5: проспект Маяковського – історико-урбаністичний майданчик, презентаційний майданчик, мала літературна сцена, книжковий ярмарок) (toloka.co.ua/map/) здійснювалось без участі коштів міського бюджету м.Запоріжжя. Функцій розпорядника або контролера коштів запорізького місцевого бюджету представники ГО “Мейнстрим” не виконували.

Новина порталу 061 про це
https://www.061.ua/…/stalo-izvestno-skolko-vydelili-deneg-i…

По-третє, захід Toloka-2020 не є та ніколи не буде суто музичним фестивалем (toloka.co.ua). Toloka-2020 – літературно-мистецький фестиваль, і мала сцена на проспекті Маяковського (в районі вул. Перемоги) – це в першу чергу літературна сцена, а не музична, – про що було зазначено з першого дня роботи сайту (toloka.co.ua/map/).

Так, команда фестивалю мала бажання використати по максимуму ті локації фестивалю, які вдалось побудувати. На жаль, не всі спікери, письменники та митці змогли в умовах “не зеленої” карантинної зони у тих містах, в яких вони проживають, взяти участь у фестивалі, через що мала літературна сцена була задіяна не на весь час свого знаходження на проспекті Маяковського. І саме тому члени оргкомітету фестивалю запрошували бажаючі запорізькі музичні гурти виступити на сценах (як на великій, так і на малій). Запрошували з мінімальними гонорарами або бескоштовно та мали можливість запропонувати дотримання умов мінімального технічного райдеру. Бо, вимушені повторитись, – фестиваль не музичний, а літературно-мистецький, з огляду на що й бюджет – відповідний напряму фестивалю.

І ми дуже дякуємо тим гуртам та музикантам, які відгукнулись на наші запрошення та зробили літературно-мистецький фестиваль ще яскравішим, аніж він міг би бути без їхньої участі.

Ми також вдячні усім нашим партнерам та в будь-який момент готові відповісти на всі питання, що виникають у відвідувачів, учасників, партнерів тощо, бо Літературно-мистецький фестиваль Toloka-2020 – це проєкт з прозорим фінансуванням і дотриманням усіх законодавчих вимог.

Бажаємо усім гарного дня і нетоксичної комунікації,
Ваш Оргкомітет