Toloka-2020 стала класною подією в житті Запоріжжя. Ми отримали багато класних відгуків від відвідувачів 🤗
А підготуватись нам допомогло дослідження культурного дозвілля мешканців Запоріжжя та області, яке ми провели перед фестивалем.

Хочемо трошки поділитись цікавими фактами:
👉 Майже 60% учасників онлайн-опитування зазначили, що їм повністю або майже достатньо тих культурних заходів, що існують у їх місті. А третина респондентів хотіли б більше культурного дозвілля.
👉Розвитку культурного дозвілля в Запоріжжі, на думку різних ЦА проєкту, заважають:
– укорінений стереотип, що Запоріжжя – промислове місто;
– обмежена кількість організаторів культурних заходів у місті;
відсутність розуміння цінностей конкретного івенту зі сторони мешканців;
– незацікавленість місцевої влади в розвитку культури;
– сезонність культурної активності в місті.
👉 Люди віком 50-59 років задоволені тим культурним дозвіллям, яке є зараз. А молоді люди віком до 29 років зазначають, що в місті не вистачає того чи іншого формату заходів.
👉 Найпопулярнішим продуктом культури є книги. Фоліанти українських письменників купують на 14% рідше, порівнюючи з виданнями їх іноземних колег.
👉 Найпопулярнішим вибором для покупки є література з категорії «художня», яку купувало 70% респондентів.
👉 Наявність практики читання не завжди свідчить про досвід покупки книг. Основним критерієм для участі в опитуванні була принаймні одна прочитана книга за останній рік, водночас мінімум одну книгу за цей же проміжок часу придбало 80% респондентів. Майже половина учасників онлайн-опитування, а саме 45%, зазначили, що купили від двох до п’яти книг.
👉 У середньому за останній рік учасники опитування придбали п’ять книг із розділів художньої та професійної літератури. Тоді як серед тих, хто купував дитячу літературу, кількість зростає до семи придбаних книг за рік.